benzin,sauh i startovanje...

Ići dole

benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Baggiolinho taj Čet 15 Jun 2017, 19:56

Drugari,potreban savet tj pomoc...

Z101 je u pitanju,2006god,hladan start upali tek iz 2-3 puta bilo napolju toplo ili hladno,sa izvucenim sauhom uz dooobro drukanje gasa.Kada upali,sauh ne drzi obrtaje vec se mora biti non stop na gasu ne bi li se zagrejao.Kada je auto zagrejan sauh funkcionise.Z101 je benz+plin...svaku noc ga gasim na benzin i ujutru na isti startujem,uz voznju od par km prebacujem na plin.No,npr desilo mi se da nemam plina,palim na benzin,do prve pume,stajem tocim plin,startujem na benzin kad ono samo vergla nece da upali,sa ili bez sauha,pa sam primoran da izforsiram paljenje na plin.
Pred proslu zimu ociscen karb,ustelovan,zamenjene svecice ulje,ugao paljenja prekontrolisan,zamenjen antifriz.
Riknula delimicno pumpa goriva?Membrana sauha otisla?Sta jos po vama moze biti i kako to srediti.
Baggiolinho
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 152
Godina : 32
Datum upisa : 15.07.2014

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Milos taj Čet 15 Jun 2017, 23:07

Da je pumpa goriva losa, i u voznji na benzin bi imao gusenja, trzanja i slicno. Nesto je do karburatora, proveri membranu sauha da li funkcionise i koliko otvara leptir na punom sauhu dok motor radi. Kolio se secam, 3.5mm treba da bude mera da na punom sauhu membrana otvori klapnu. Ako je i to ok, samo presteluj broj obrtaja pod sauhom i gas. Videces gde poluga sauha naleze na polugu gasa, tu imas sraf sa maticom, maticu popustis i sraf malo zategnes i tako povecavas broj obrtaja pod sauhom. Ako treba neka pomoc, javi se na pp.

Jugo Koral 55 Weber 34 DMTR 25/250

''U malim garazama je sirotinja slagala aute da bi po uskim ulicama lovila brze i jace od sebe!!!''
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4228
Godina : 22
Datum upisa : 04.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Čet 15 Jun 2017, 23:33

Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24797
Godina : 27
Datum upisa : 09.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baggiolinho taj Čet 15 Jun 2017, 23:51

junior45 ::Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh

Verujem da je tako Smile

Ali napisah da sa ili bez sauha ima problem da upali,znaci probao sam i sa spustenim i sa podignutim sauhom.Mora da zavrgla 3-4 puta uz drukanje gasa,i onda mora se non stop na njemu biti jer sauh ne funkcionise...on proradi tek posle par minuta pod gasom.
Baggiolinho
OHV 843ccm 34ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Pet 16 Jun 2017, 03:04

Klasican problem tih karburatora iz poslednjih serija, posle 2000-te...jednostavno ne valjaju odlivci...nabavi negde stariji ili jos bolje neki Weber i auto ce prodisati...
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12839
Godina : 44
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Baggiolinho taj Pet 16 Jun 2017, 03:39

Obzirom da sam laik oko karbova...sta gledati,uzeti,uz minimalne ili nikakve prepravke?kako proveriti da li su ti polovni karbovi u ok stanju?
Baggiolinho
OHV 843ccm 34ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos taj Pet 16 Jun 2017, 04:51

Ako se zadrzavas na jednogrlom, Weber 32 ICEV 10. Icice mnogo bolje od fabrickog, potrosnja mozda malcice skoci na benzin ali to je sve u granicama normale. Dobices malo zustriji i agresivniji auto na gasu.
Kako da proveris, pa sem toga da upalis, provozas auta na kome je karb koji gledas, nikako. Spolja nije bitno kakav je, kanali u njemu su bitni a njih bez rasturanja ne mozes da vidis.

Jugo Koral 55 Weber 34 DMTR 25/250

''U malim garazama je sirotinja slagala aute da bi po uskim ulicama lovila brze i jace od sebe!!!''
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4228
Godina : 22
Datum upisa : 04.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od miljanxXx taj Pet 16 Jun 2017, 07:04

junior45 ::Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh
moj kec nece ni da cuje da upali bez sauha na prvom paljenju,da l bilo -30 ili +30 moram da povucem sauh da upali i odmah ga spustim
a ako pokusam bez njega duze vergla i upali drljavo i drljavo radi,ovako sa sauhom na kokavac Laughing
i to je sa svakim karburatorom bilo,od prvog dana od kad je kod mene kec Laughing
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10201
Godina : 25
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Pet 16 Jun 2017, 07:55

svaki ima svoje fazone 😅 petarda nekad hoce,nekad nece a efiki ne treba sauh sad
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24797
Godina : 27
Datum upisa : 09.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh