Šta raditi sa automobilom,molim savet!!

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: Šta raditi sa automobilom,molim savet!!

Počalji od jugota taj Sre 21 Mar 2018, 10:25

Da se niko ne oseti prozvanim,ali kako to vecito ja,kao Srbin,moram da razumem i pisem dva pisma,a cela bivsa juga prolazi samo sa jednim!? Prosto verujem da samo Srbi to forsiraju i ubedjen sam da bi i svi ostali razumeli ako neko pise na cirilici,pa ne pisemo hijeroglifima.... druga je stvar ako ja ne razumem sta je rasplinjac,a Hrvat sta je karburator. Ostav' te se toga,ostavite ljude da pisu kako znaju. A i sam znas (ZAC) da ako covek na tastaturi nema slovo C,a cirilicno Ч nije preporucljivo za koristenje,onda mu preostaje samo to englesko CH.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 383
Datum upisa : 23.08.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Sre 21 Mar 2018, 10:28

To što je drugi ne razumeju nikako, ali nikako, ne sme da bude razlog da ne koristimo svoje sopstveno pismo. Ko ne razume srpski, ništa mu ne znači pismo kojim je poruka ispisana, a onaj ko razume srpski, a ne razume ćirilicu, on onda lepo može da preslovi poruku, što je posao od celih 10-ak sekundi. Takav mentalitet snishođenja, i korišćenja tuđeg pisma, umesto svog, na našu veliku žalost vlada samo kod nas, nema toga u Rusiji i ostalim nekadašnjim sovjetskim državama ili u Makedoniji, Bugarskoj....
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 566
Godina : 19
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sre 21 Mar 2018, 10:32

Upravo to.... neka svako pise svojim pismom,ali dajte i meni da koristim ili bar da mi niko ne zabranjuje da koristim svoje pismo. Glupo je da se vodi polemila oko nacina pisanja,bolje je tu energiju iskoristiti na pomoc drugima.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sre 21 Mar 2018, 13:42

Ja bih stvarno voleo da znam sta ljudima predstavlja toliko zadovoljstvo da kucaju, ne da pisu, da kucaju cirilicom (sa prilicno velikim sansama na tastaturi koja je na latinici) na automobilskom forumu? Znaci odbacicemo sve moguce probleme koji pri tome nastaju zato da bi bilo po "nasem" pismu. Znaci lakse je prebacivati stalno sa ovogo onog pisma na tastaturi da bi se ispisale stvari definisane iskljucivo latinicnim pismom kao sto su merne jedinice, da ljudi iz bivsih SFRJ drzava koji ne znaju latinicu da prebacuju na guglu, da unistimo i ovako losu pretragu foruma, da stvorimo potencijalan softverski problem kao sto nekad kvacice na slovima stvore za rad cega tacno? A to nisu ni svi potencijalni problemi, samo neki najocigledniji.

Ne znam kakavo je misljenje trenutne administracije, ali dok sam ja bio administrator, definitivno sam smatrao forum namenjenim svim ljubiteljima Zastave, pre svega svih onih iz bivse SFRJ kao najbrojnijim i smatram da je slab odziv tih ljudi van Srbije (a i odavde je trenutno verovatno skoro najnizi otkad postoji forum) prilicno veliki neuspeh, ali ako ljudi misle da ce ovaj forum napredovati pretvaranjem ga u "nas" onda definitivno ovaj forum ne zavredjuje moje vreme. Da je u pitanju neki knjizevni forum ili neka slicna tematika, 100% se slazem. Ali forum namenjenim Zastavi i Yugu? Pa ni fabrika se ne slaze sa time...
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46889
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forumotion.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 21 Mar 2018, 16:31

Ja se zaista svima na forumu opet izvinjavam jer je pokrenuta nepotrebna diskusija o tome na koji nacin treba da se pise . Opet,nalazim da smo svi u pravu. Evo i zasto. Forum jeste srpski,Srbi ga napravili ,pa bi i logicno i bilo da pisemo cirilicom. Ali isto tako,mnogi racunari nemaju cirilicna slova na svojim tastaturama a neki nemaju instaliran srpski jezik. Za tastere nije bitno,drugi tasteri prihvate ulogu tastera sa cirilicnim slovima,ali mnoge mrzi da instaliraju srpski jezik.
Kako YUgisa pise,takodje u tehnici se mnogi nazivi i merne jedinice mogu pisati jedino latinicom i na zalost jedino tako je svima razumljivo.
A takodje postoji i potencijalni softverski problem. Tako da je meni skroz ok da se kuca latinicom i da se ne upotrebljavaju karakteri sa kvakicama.
Ako sam mister Kovaca uvredio posto sam za C sa kvakiom upotrebio CH neka mi oprosti.
A takodje neka mi oprosti i osnivac ovoga foruma g-din ZAC.
Mislim da niko nije veci ili manji Srbin ili na kraju krajeva brat Hrvat,Slovenac,Makedonac,Crnogorac,Bosanac,Hercegovac...pa i poneki Amerikanac ako je dosao da priupita za nesto sto ga zanima a ne moze sam da resi...a napisao rasplinjac il karburator...ili je upotrebio CH mesto C...bitno je da se na kraju svi razumemo sta je ko zeleo da upita,objasni,da primer ili bilo sta drugo,i naravno da pomognemo jedni drugima u resavanju problema.
Pozdravljam g-dina YUgisu i njegovu mudrost,da je ovo forum o automobilizmu a ne o politici.
Nadam se da ce ova diskusija prestati.
Sultan
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1137
Godina : 39
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sre 21 Mar 2018, 17:38

Ako cemo biti bas precizni, napravio ga jedan covek, gosn Pedja, a ljudi koji su ga zajedno sa osnivacem razvijali kroz godine nisu svi Srbi po nacionalnosti, ali jesu drzavljani Srbije.

YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Sre 21 Mar 2018, 18:38

U vezi sa pismom smo već raspravljali, i izneti su potencijalni problemi koje bi moglo da stvori uvođenje ćirilice, i u redu, to je prihvaćeno i razumljivo, i polemiku smo završili, niko više ništa nije rekao. Jugiša, naravno da nećemo da zanemarimo te potencijalne probleme, ali, insistiranje na latinici, samo zarad drugih koji ne poznaju ćirilicu, to po mom mišljenju nema veze sa mozgom, bez uvrede bilo kome. Ne razumem zašto se od svih razloga koje je Jugiša naveo, i ovo uzima kao jedan od njih. Ostali razlozi jesu prihvatljivi, ne mogu da kažem, ali ovaj je besmislica. Niko u npr. Hrvatskoj ili Sloveniji neće zbog nas pisati ćirilicom, zar ne? Onda ni ovde ne treba zbog njih pisati latinicom, i zbog toga sam napisao prethodnu poruku, jer mi stvarno ne ide u glavu zašto zbog drugih zanemariti svoje, kada oni to zbog nas svakako ne čine. Da se razumemo nemam ništa protiv članova iz bilo koje druge zemlje, čak naprotiv, drago mi je što se za Zastavu interesuju i ljudi van Srbije.
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 566
Godina : 19
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sre 21 Mar 2018, 19:28

Milos je ovo lepo rekao,sto opet ne znaci da svi koji su van Srbije treba da pisu cirilicom. Niko to i ne trazi,ja razumem latinicu,kao i sve jezike bivse juge,cak i makedonski razumem iako ne umem da pricam,slovenacki isto tako. I uopste se ne bune ti ljudi ,koji su van Srbije,da ne razumeju cirilicu,vec mi sami. Aman,ako je neko drzavljanin Srbije(a da nije Srbin) a ne ume da procita cirilicu,onda je to SRAMOTA.
Na koji nacin taj misli da se zaposli u,recimo,drzavnoj firmi? Probajte otici u dojcland a da ne naucis jezik i pismo ili u bilo koju drugu zemlju.Samo ti pokazu vrata.
Poenta je da ne trazim ja,kao ni bilo ko drugi,da svi pisu cirilicom,ali trazim da je razume ako je vec ovde na forumu. A garantujem da ce 99% nas namerno pisati latinicom kad neko iz bivse juge trazi pomoc,kako se taj neko ne bi mucio da razume.

Problem u celoj prici smo mi sami,mi skoro da proterujemo tu cirilicu i to mi smeta. Vuk i Dositej su nam osakatili pismo i sa pola miliona simbola staro ili crkvenoslovenskog(kako ko voli) spadosmo na 30 slova azbuke,a sad nam i to smeta.
Pa na Tibetu se sluze nasom cirilicom i to crkvenoslovenskom,tom od pola miliona simbola.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sre 21 Mar 2018, 21:12

Stvar je da smo svi ucili dva pisma, pa ako ih znamo oba ne vidim zasto moramo da insistiramo na onom koje niko ne koristi van nase drzave? I Kinezi pocinju da koriste druga pisma, a ne svoja jer jednostavno nije prakticno za primenu u svakodnevnoj komunikaciji. Drugo vecina nacionalnih manjina u Srbiji, a sad hteli ljudi da prihvate ili ne to, cine dobar deo stanovnistva kao maternje pismo koriste takodje latinicu, dok u drugim bivsim drzavama SFRJ nacionalne manjine koje koriste cirilicu su manje vise samo Srbi. To da li zna cirilicu i jezik pa da ne moze da radi u drzavnoj sluzbi ne znaci nista, moze da radi druge poslove kao sto i nasi ljudi ne znaju sve moguce jezike kad se odsele u inostranstvo da rade. Ako cirilica propadne zbog par pisljivih automobilskih foruma, onda budimo realni, kasno je za spasavanje.

Uostalom, nisam nikad smatrao da je mana znanje dva pisma. Takodje, izlazenje u susret ljudima van drzave sa pismom u mojim ocima izgleda kao potez boljeg coveka nego kao nekoga ko ne ceni "svoje" pismo. Ali valjda svaki stap ima dva kraja...

Ja komuniciram sa dosta ljudi sirom bivsih drzava SFRJ i svi se prilicno potrude da pricaju "srpski" jer to "svi znamo" a makedonski i slovenacki mislim da se dosta razlikuju od srpskog, dok drugi jezici makar koliko pokusavali da nesto tu svi da izfilozofiraju i dalje su u normalnoj komunikaciji minimalne razlike. Tako da nije da su svi ostali nadmeni, a mi potlaceni. I ljudi sa Kosova koji nisu Srbi isto pricaju srpski sa mnom bez obzira na politicku situaciju, a znaju oni engleski isto kao i svi ostali...
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od banebg81 taj Sre 21 Mar 2018, 21:25

off:

ima interesantna knjiga, zove se "Duh samoporicanja", valjalo bi je pročitati.

Sa druge strane, kod nas je baš bio izražen "Rimtuki tu", "ispod šlema mozga nema" i sl. verovatno ne slučajno... ali, to su ozbiljne stvari, za ozbiljne ljude, mi smo samo igračke u nečijim rukama ...

Na njihovu žalost ili na našu sreću, ovde ima problem, kada se neko zove Miloš, Lazar, Stojan, Stevan, Milan, velika je verovatnoća da se neko seća Kneza Lazara, Miloša Obilića, Stevana Sinđelića ... i to ume da bude nezgodno ...

Kada su Čerčilu predložili da smanji budžet za kulturu kako bi povećali vojni budžet, on je rekao a za šta se mi onda borimo !?
E to je ta priča, malo off, ali, dugo se znamo, pa da prozborimo po koju... uzmite šta pijete, ja ću tradicionalno, srpsko ... sok od maline Smile

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 185
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sre 21 Mar 2018, 23:00

Sta sve , bre napisaste.... Laughing

pa ja nigde nisam napiaso da treba da se pise cirilicom na auto forumu...vec da se pise bez ch vec ć,č ili C , to svi razumemo.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12952
Godina : 44
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Čet 22 Mar 2018, 16:58

banebg81 ::uzmite šta pijete, ja ću tradicionalno, srpsko ... sok od maline Smile

Laughing Laughing Laughing Laughing

Kako Pedja muva curu ?
if ((njenBrojRupa=mojBrojRupa+1) && (njenBrojNogu=2) && (ona=='doooobra')) then (action=='muvati');
end if; Laughing Laughing Laughing
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9727
Godina : 32
Datum upisa : 05.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://zastava101.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od banebg81 taj Čet 22 Mar 2018, 21:41

hahahaha

provalio me Miljan Smile

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 185
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu