z750

Ići dole

z750

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Uto 09 Jan 2018, 23:17

Malo pre sam gledao Nac..Klasu po 199999998 put Very Happy , zanimljiva fica , moj drugar ima ficu sedi mu pod garaz on je automehanicar , fica je mozda nepokretna al je kompletna i nije skapala od korozije na suvom je , da li se isplati da se napravi neka rekonstrukcija tj replika cuvene fice , potom da se proda za malo vise kesa kao neki simbol
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Godina : 22
Datum upisa : 05.01.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: z750

Počalji od VPetar taj Sre 10 Jan 2018, 11:31

Moze da se isplati samo ako prodas preko, sumnjam da ce u Srbiji neko platiti to dovoljno Smile
VPetar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2263
Godina : 24
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stalker92 taj Sre 10 Jan 2018, 21:20

Iz mog iskustva svako ulaganje u auto osim najosnovnijeg održavanja su bačene pare Smile mislim ja to volim, i merak mi je nekad nešto da sredim, poboljšam, ali realno gledano tako je
stalker92
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 108
Godina : 25
Datum upisa : 25.09.2016

Pogledaj profil korisnika http://www.svorcan.info

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Čet 11 Jan 2018, 16:03

Moras puno uloziti u njega da bi vredeo... bez budzevina i slicno, sve mora biti kao iz fabrike...znam decka koji je do sada u Ficu ulozio skoro 11 000e...
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12501
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola I. taj Čet 11 Jan 2018, 20:53

Polako se restauracije oldtajmera u Srbiji pretvaraju u biznis...
Moze se dobro zaraditi, ali treba dosta truda i te cifre koje se pominju su na dugom stapu... Kao prvo treba auto da se dovede u red da 100% bude autentican fabrickom, naravno sve to treba adekvatno odradeti oko pripreme, farbanja, zastite, onda treba pronaci originalne delove, zavrsiti dokumentaciju i na kraju naci kupca koji ce platiti trazenu cenu...
Sve to iziskuje dosta vremena i truda i nije nimalo jednostavno, ali svakako uz malo srece se moze isplatiti...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2202
Godina : 23
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Uto 20 Mar 2018, 16:49

Ima lik u Zemunu, sajt autodelovi-zastava,imaju akciju za Fiche,a ima i Avala Biz,isto imaju fin izbor delova za iste,tako da bi verovatno mogla lepo da se sredi ta Ficha uz nove delove ili lepo reparirane. Ako sam auto nije sad nesto truo ,dobar limar moze da ga sredi da bude sto kazu "jaw dropping". Sad je zaista velika potraznja na inostranim aukcijama, a cene mogu da se krecu u rasponu 5000-12000 funti u UK zavisno od godista i stanja automobila. A inace se bas traze modeli 750. Moj predlog je da udjete u pricu sa restauracijom,naravno,ako se ima i vremena i mogucnosti. A moze da se desi da usput upoznate interesantne ljude koji bi mozda bili i voljni da pomognu,sto donacijama nekih delova koje imaju a stoje negde na tavanu il u shupi....a mozda i kontaktima ili nekim informacijama... U svakom slucaju bilo bi lepo da ako auto vec samo stoji onako bezveze,a moze bez vecih ulaganja da se sredi (pri tom mislim ne na ulaganje svog truda umeca i vremena),onda,krenite u pricu. Ko zna,moze vrlo lako da se desi da zaradite neocekivano ... Kako god bilo,zelim Vam srecnu restauraciju jednog vremesnog gospodina,sa zeljom da opet prokrstari asfaltom
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 352
Godina : 39
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Uto 20 Mar 2018, 19:18

Nego Sultan, objasni nam ovde svima, meni nije jasno a verujem ni ostalima... koji je to auto Ficha?????
Koja je to marka i cije je proizvodnje???? Unsure
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Uto 20 Mar 2018, 20:02

Os da zovemo Mikija da ti objasni Laughing

Jes' vala,reklamiras dva sajta koji siju po usima sa cenama Doh
jugota
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 312
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Uto 20 Mar 2018, 23:38

jugota ::Os da zovemo Mikija da ti objasni Laughing

A ti znas o kojim kolima prica? Pa objasni i nama kada vec znas.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 21 Mar 2018, 00:39

Cek ljudi,nemo da se bezveze vredjate i tako to...

Prvo : Vidim da se ovde ne smeju koristiti cirilicna slova pa umesto Fica,ja napisao Ficha.
Moguce je da je bolje da sam napisao Zastava Z750 . Ovom prilikom se izvinjavam svima
na forumu ako su se osetili uvredjenim na bilo koji nacin.

Drugo : Nemam ja nista od reklamiranja tamo nekih sajtova. Ja trazio po netu gde ima da se kupe novi delovi,nikada montirani,sto stoje u nekim magacinima i sakupljaju prashinu.
Svako moze da ode na otpad, i da se za sitne pare dogovori i skine sa neke olupine ono sto
mu treba. Al ajde nadji za prvog Yuga nove tapacire za vrata?

Trece : ja kupio od tog lika iz Zemuna ono sto mi trebalo i stiglo sve brzo AKS-om ili BEX-om ,hocu da kazem da
je ispostovao dogovor. Ako je to loshe onda opet svi primite moje izvinjenje.

Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sre 21 Mar 2018, 09:36

ZAC ::
jugota ::Os da zovemo Mikija da ti objasni Laughing  

A ti znas o kojim kolima  prica? Pa objasni i nama kada vec znas.

Msm ej,jesam za salu ali svi znamo o kom autu je rec,nema potrebe da ti objasnjavam jer znas i sam Wink
A i Sultan nije rekao nista strasno pa da pravimo komendiju Smile

Prvo : I meni smeta sto cirilica ne prolazi

Drugo : Verujemo da nemas nista od reklamiranja,ali ta dva lika nisu ljubitelji vec trgovci koji umeju da zveknu po usima za cenu nekog dela,a nisam siguran da daju ikakvu garanciju.

Trece : To bi trebalo da je normalna pojava ako vec placas,a ne da ti stigne cigla u paketu
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 21 Mar 2018, 16:53

@,Jugota

Hvala na podrsci. Posto sam nov,naravno,usmerite me ka pravilnom koriscenju foruma.
Zaista nisam znao da su bas toliko da kazem "brezobrazni" sa cenama. I dabome da su
trgovci. Nekako mi bezveze da neki deo kad vec menjam da zamenim sa takodje koriscenim
polovnim delom te sam trazio gde ima da se kupi novo a da moze da se plati pouzecem
a posalje brzom postom,jer nisam u situaciji da tabanam po prodavnicama i tako to.
Pa mi to iskocilo iz Googla.
Verujem da postoje firme ili samostalni ljudi ljubitelji Zastave,a da mogu da nabave ili bar znaju
gde mogu da se nabave novi nekorisceni delovi za odredjeni model Zastavinog vozila.
Kao sto g-din ZAC rece,mora sve da bude kao iz fabrike,po meni ,po mogucstvu novo ili bar
korektno reparirano. Verovatno se mnogi delovi automobila mogu reparirati i u radionickim
uslovima,u mehanicarskoj radionici ako nisu mnogo izrabljeni,ali neki bas moraju da se zamene
za posve nove,da bi automobil na kraju izgledao kao iz fabrike. A to je i preduslov za
potencijalnu prodaju na nekoj tamo aukciji....
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sre 21 Mar 2018, 17:06

ZAC ::Nego Sultan, objasni nam ovde svima, meni nije jasno a verujem ni ostalima... koji je to auto Ficha?????
Koja je to marka i cije je proizvodnje???? Unsure  
Pa Fiča bate, kako ne znas sta je?!?! Laughing

On topic
Nije zabranjeno da se pise ali stvarno nema nikakve poente da se ovakve teme dizu i da se pise nesto sto je razglabano na forumu i medju narodom godinama..
Izvoze se fice ali da bi dobio dobre pare za njih moras da ulozis dosta u danasnje primerke sa oglasa i naravno sve da je original. Ne isplati se takav posao, jedino ko ima neverovatno dobro sacuvanog ficu negde skrivenog pa da ga utopi.
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 943
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 21 Mar 2018, 18:02

Ficha Z750 (sedamstotinaipedeset zala) Rolling
Isao Ficha dobro,svi se secaju tih malih vozila sa pozitivnom nostalgijom.
Samo zalepish etaketlu "kad porastem bicu Porshe" na zadnje staklo i
vozis dok ne probije dihtung glave.
U potpunosti se slazem sa Dimmu,ako je Fica bas u dobrom stanju sto se limarije,i mehanike tice onda ostalo i moze da se sredi,zameni,opravi....sitnije stvari kao sto su ciscenje,
zamena dotrajalih . sta znam,prekidaca i sl.
To jedino ko ima bas vremena za takve poduhvate. A to je bas mnogo vremena po meni.
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sre 21 Mar 2018, 19:34

Ma nisi ti nista specijalno lose napravio-rekao,samo smo mi namcori Laughing

A to za skockavanje fice,auu,ima tu posla koji se i ne vidi,a vremena nimalo... samo baci pogled na 45-icu koju sam uzeo,spolja gladac,a za sta god da sam se dohvatio manje-vise karabudz... jako puno vremena to oduzme,a kad to sve skockas da radi kako treba,onda ti zao da prodas.A ako si preprodavac,skoro sigurno neces sve to detaljno poravljati jer te zanima brza zarada sa sto manje ulozenog truda.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 21 Mar 2018, 21:05

A jes,brate Jugota,ja sam pre mozda sedam dana nesto cackao po gepeku moga Yuga,nesto mi se ucinjelo da su delovi veznog lima a nastavak na koseve sto nose nosac branika potruleli. Cuknem desni,pa jos malo,sad imam rupu moze veverica da mi se useli u kola. A ovde ih ima. Levi ne smem,verovatno je isto.

E sad Yugo je prilicno mladji od bilo kog Fice Z750,tako da sto ti rece kad zagrebesh,ono ispod centa farbe i gita ko zna sta nadjes.
A ako se ne krene sa rastavljanjem,ne moze ni da se vidi sta se tu sve skriva. I onda nocna mora. Ne moze ni da se vrati kako je bilo.
Al ako je Fica u dobrom stanju pa je u pitanju vise nesto kao sminkanje,malo ciscenje povrsinske korozije i zafarbavanje,neke zamene delova enterijera,sto covek moze sam da odradi,pranje....ko zna mozda se isplati.
To je posao jedino za ljude koji imaju puno slobodnog vremena i, da,finansijske mogucnosti da se igraju.
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sre 21 Mar 2018, 23:04

Nije Ficha ... vec Fica Laughing
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola I. taj Sre 21 Mar 2018, 23:35

Sultan ::Ima lik u Zemunu, sajt autodelovi-zastava,imaju akciju za Fiche,a ima i Avala Biz,isto imaju fin izbor delova za iste,

E nas'o si gde ces da trazis delove .. Laughing
Ono, jeste da imaju dobru pinudu delova sa zaliha, ali su sa vecimom delova dosta jaki sa cenama... Wink
Delovi za fice su nenormalno skupi bas zato sto ih vise nema sto je i ok, a prodavci u 99% slucajeva traze i 3 puta vecu cifru nego sto zaista vrede...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2202
Godina : 23
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Čet 22 Mar 2018, 00:55

A sta ces,vec sam se zeznuo npr za farove. Nasao neku firmu Silux i preko njih kupio Autopal farove. Kod njih bili oko 800 din/kom. Kod Avale Biz,isti su oko 500-600 din/kom. A verovatno ima i negde jeftinije al sad bolje da ne istrazujem..boooljeee. Jos cu vise da se razocaram,pogotovo sto mnogi vicu da su ti Autopal farovi zivo SR.... Udri

A i u pravu ste. Sto stariji automobil to skuplji delovi. Hoce svi da zarade na tudjoj muci.
Pa ti uzmi i restauriraj nesto iz sedamdesetih ako si hrabar. Jedino da to bude neki dugorocni projekat gde se deo po deo lagano polako sredjuje.
I opet se vracam na to da je najveci protivnik vreme.
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Čet 22 Mar 2018, 16:03

Nikola I. ::
Sultan ::Ima lik u Zemunu, sajt autodelovi-zastava,imaju akciju za Fiche,a ima i Avala Biz,isto imaju fin izbor delova za iste,

E nas'o si gde ces da trazis delove .. Laughing
Ono, jeste da imaju dobru pinudu delova sa zaliha, ali su sa vecimom delova dosta jaki sa cenama... Wink
Delovi za fice su nenormalno skupi bas zato sto ih vise nema sto je i ok, a prodavci u 99% slucajeva traze i 3 puta vecu cifru nego sto zaista vrede...

Uzimao sam ja od njega neke delove par puta, i stvarno je sve kako treba, ispoštuje te do kraja, zaista sjajna ponuda, ali cene... To je Bože sačuvaj i sakloni, ko da prodaje delove za Maseratija...
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 432
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Čet 22 Mar 2018, 16:22

Sultan...imam ja farove mza Ficu, ganc nove, nikada montirane, i to saturnus... Naughty

Prodajem ih.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Čet 22 Mar 2018, 17:31

@ Milos55

Ja od tog lika iz Zemuna uzeo prednju masku resetku stari tip i plasticne kasete-dzepove za vrata u oker boji posto mi je te boje enterijer.
I pogledao sam ceo njegov sajt da vidim sta ima i ima svasta. Al posto nisam mnogo istrazivao,cene mi delovale korektne bar za Yuga,bar u tom trenu...cut dobro je da nisam porucio nista mnogo delova....inace ode koza sa ledja...
A jes ima onako lepi izbor za sve Zastavine modele vozila

@ ZAC

G-dine ZAC,hvala na ponudi sto se farova tice. Ali ja vozim Yuga.... Da su Saturnusove maglenke bez obzira na oblik,verovatno bi se nesto dogovorili. Imali smo ih na staroj Skodi 120 L koju je moj otac vozio,a posle na Moskvichu...doduse pravougaone,i bile extra...
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh