delovi

Ići dole

delovi

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sre 17 Jan 2018, 14:06

Moze jedan brzi ali dobar spisak delova , menjam diht glave pa da sracunam pre majstora koliko ce kosta otrprilike napisite sta sve ide spisak .. + ulje i filteri
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Godina : 22
Datum upisa : 05.01.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: delovi

Počalji od jugota taj Sre 17 Jan 2018, 15:23

A kako mislis da sracunas pre majstora,otkud znas sta ce on da stavi? Mozda ti hoces sto jeftinije,a on sto skuplje ili obrnuto. Ne postoji jedan dihtung,ulje ili antifriz pa da je cena univerzalna. Postoji milion kombinacija,a ne znamo ni mi cene napamet. Osnovno ti je da predihtujes gornji deo motora,a tu ti vec samo kvalitetniji dihtung glave moze biti skuplji od nekod manje kvalitetnijeg seta dihtunga,treba ti ulje,filter,zupcasti,antifriz.... ostalo na licu mesta,po potrebi. Recimo,mene je kvalitetan dihtung za forda kosta 4000,koliko tebe mozda nece sve zajedno.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sre 17 Jan 2018, 15:35

Druze, bez ljutnje ali to si pitao i u prosloj temi i receno ti je
Mitke ::Po meni je neka realna cena za to oko 100-tinak e da to bude korektno uradjeno.
Miljan ::100-120e izadje zamena dihtunga glave komplet sa delovima i rukama.

Milan Miki Zlatanovic ::Ma skapirao sam sve ljudi Very Happy
hvala vam ....
Ja nisam neki strucnjak ali ono sto i ja znam da ne mozes da nikada znas koliko ce te tacno izaci u dinar. Jugota ti je dobro rekao u postu iznad.
Osnovno ti je da ti treba novi dihtung, obrada glave, ulje, filter ulja, antifriz, za svaki slucaj da se zamene kaisevi zupcasti i klinasti kada si vec tu, a ostalo je na tebi i na majstoru koji ti radi glavu. Rekao si i sam u proslom topicu da ti cena nije bitna, a kad vec skidas glavu mozes je malo i doraditi pa da dobijes malo vise snage. Nece te izaci nesto neverovatno mnogo, a opet ce znaciti.
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 965
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sre 17 Jan 2018, 16:58

Koliko ja vidim Milan bi da sredi glavu za 10 e.......moze i to, ali onda drzi vodu par dana ....
Sine, kada radis glavu motora onda odes kod najboljeg majstora za kojeg cujes, na masinsku obradu i on odradi sve a ti platis koliko treba...
Na forumu ne pita posto je filter...jer filter ulja kosta oko 300 dinara a litar ulja u proseku oko 400 din ..bilo koji proizvodjac... ne razumem sta ti onda znace ta informacije...
Pitaj za dobru masinsku radionicu, dobrog majstora.....jer najvaznije je da ti se motor, to jest glava uradi kako treba...a ulje i filter mozes sam zameniti za 15 minuta ispred zgrade.

PS: Davno, kada sam radio glavu motora na Moskvicu....trazio sam majstora koji je najbolji u gradu...nasao ga i otisao...na radnom stolu sam video dve ferarijeve glave od po 6 cilindara....tada sam bio siguran da sam nasao pravog..i cena me nije interesovala.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12611
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh