Startovanje motora, molim savet!

Ići dole

Startovanje motora, molim savet!

Počalji od vukotastosic taj Ned 28 Jan 2018, 22:10

Pozdrav svima.
Pre 4 dana sam položio i uzeo dozvolu. E sad imam veliki problem, časove sam vozio na Golf 4 dizel, ali kući imam Yugo Koral 45 benzin, i ne mogu da pođem nikako, gase mi se kola.
Šta da radim?
Molim vas pomozite.

Poslednji izmenio vukotastosic dana Ned 28 Jan 2018, 22:32, izmenjeno ukupno 1 puta

vukotastosic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Godina : 19
Datum upisa : 21.01.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Startovanje motora, molim savet!

Počalji od stalker92 taj Ned 28 Jan 2018, 22:19

Malo jači gas (ne da ga uteraš u 7.000 obrtaja, već dodaš malo da se ne gasi) i laganije sa kvačilom Smile provežbaj koji put i prećiće u naviku
stalker92
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 103
Godina : 25
Datum upisa : 25.09.2016

Pogledaj profil korisnika http://www.svorcan.info

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Ned 28 Jan 2018, 23:30

Moze 45ica i bez gasa da krene,al moras da vezbas,tako da prvo uvezbaj da krenes bez gasa pa onda davaj 😅 ovako ti se lamela smesi
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24498
Godina : 27
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Pon 29 Jan 2018, 00:48

Pa nema tu Bog zna kakve razlike između benzinca i dizelaša po pitanju kretanja. Jeste da je dizel rastegljiviji i sve to, al opet... Je l' se tebi auto gasi kad je vruć ili kad je hladan?
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od vukotastosic taj Pon 29 Jan 2018, 01:23

Ne, nego ne mogu da pođem, ne znam da nađem granicu između kvačila i gasa.

vukotastosic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 7
Godina : 19
Datum upisa : 21.01.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Pon 29 Jan 2018, 01:31

Nisi trebao da ucis voznju na dizelu. To da nadjes granicu izmedju kvacila i gasa si trebao da naucis od instruktora. E to je ono sto pricam da pustaju decu da poloze a ne nauce ih voznji pa se posle pitamo zasto ima onoliko onakvih vozaca koji nista ne postuju i nemaju blage veze. Uplati jos koji cas kod nekog pismenog instruktora da te nauci da vozis, po mogucnosti na tvom autu.

Kad popustas kvacilo polako, cuces promenu u zvuku motora i onda dodajes lagano gas i pustas kvacilo. To je najbolje sto mogu da ti objasnim, ostalo je da probas i vezbas, to neko treba da ti pokaze. I da te nauci da ne jases kvacilo.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1084
Datum upisa : 10.03.2015

Pogledaj profil korisnika http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ljuti taj Pon 29 Jan 2018, 06:43

mozda ne zna kako ide sa čokom,mozda ne saceka da se auto bar malo ugrije. ako hladnog ga upali i da gas,odmah ce mu se ugasiti,samo ce cuti ono buuuuuuuu
ljuti
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 261
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Bojan98 taj Pon 29 Jan 2018, 08:47

Tako i meni bilo prvo vece kad sam seo u auto. Nadji nekog ko zna da te odveze do nekog parkinga i tamo provedi neko vreme dok ne nadjes granicu da krenes, nemoj ko ja po ulicama pa da budes u situaciji da te tresne neko (moj primer sleper). Dzabe svi da mu pisete kako i sta, dok sam ne provali nece da nauci. Samo polako naucices, niko se naucen nije rodio.
Ja praktikujem kad me vozi neko u mom Yugu i znam da ne zna da krene, povucem mu sauh i nema sanse da mu se ugasi.
Bojan98
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 32
Godina : 20
Datum upisa : 24.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Pon 29 Jan 2018, 09:44

Ma šta da baca pare za instruktore, dodatne časove, itd. Sedi sa ćaletom/kevom ili nekim trećim, odete tamo gde nema saobraćaja, i nek ti lepo pokaže šta i kako. Brzo ćeš to savladati, nema tu nikakve filozofije, naročito što si već vozio. Mali milion tih stvari što su te učili u auto školi nema veze sa pravom vožnjom. Lepo sedi sa nekim tvojim ko ima iskustva, i Sofer
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ljuti taj Pon 29 Jan 2018, 11:13

i moja cura je polagala na tako nekom novom autu. i tamo je ucili da prvo pusti kvacila i kad pusti kvacilo tek onda daje gas. i to je tako radilo na tom novom autu,pusti kvacilo do kraja i auto sam krene polako i tek onda ona daje gas. zato kad je sjela u mog yuga45 gasio joj se stalno dok joj nije preslo u naviku
ljuti
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 261
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Pon 29 Jan 2018, 11:34

Zato kad naucis da krenes sa yugom bez kvacila,ti si bog 😅
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24498
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Pon 29 Jan 2018, 14:39

Ja kada sam ucio da vozim pre nego sto cu uopste i uplatiti za polaganje seo sam u maminu 128-icu i vezbao kretanje iz prve po dvoristu, tako dva dana po 20-30min svaki dan i treci dan sam vec opusteno kretao bez ikakvog stucanja/trzanja.
Tebi bi preporucio isto, ako nemas vece dvoriste idi na neki napusten put, livadu, sta god, sa nekim ko zna da vozi i samo polako.
Tesko je objasniti preko teksta sta trebas da radis sa nogama kada kreces (najlakse je reci polako pustas kvacilo i polako dodajes gas ali ni to ne pomaze dok ne osetis auto), to je vise stvar prakse, da ti to sam osetis i da ti predje u naviku.
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 896
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Pon 29 Jan 2018, 16:12

Ne secam se vise kako sam kretao, bilo je davno, znam samo da sam auto naucio da vozim sa 12 godina...ficu, a sa 14 sam krenuo da vozam traktor. Rolling Eyes
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12375
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Čet 01 Feb 2018, 23:43

Sve to oke, saveti su super, poslusaj ljude i to je to. Inace kad pazljivo-nezno popustas kvacilo, cak i bez gasa, kada dodjes do trenutka kada dajes gas, cuces promenu motora i osetices na ravnom kako auto kao da se mrdne makar milimetar, ali ako nastavis da popustas auto se gasi. U tom trenutku dajes gas lagano i auto ce da polazi. Eksperimentisi malo, ako si strpljiv, skontaces brzo. Sa malo vezbanja, neces vise ni da razmisljas o tome, radices refleksno. Potrudi se da sve radis postepeno, nemoj da drzis jaci gas i onda pustas kvacilo da bi krenuo, ode lamela tako.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1084
Datum upisa : 10.03.2015

Pogledaj profil korisnika http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma: