pomoc

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

pomoc

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sub 03 Feb 2018, 14:55

Mala pomoc prijatelji moram da otvorim novu temu jer tako mogu da dobijem dobre odgovore evo slika recite mi da li je ovo do grede , amortizera , ili gibnja , pogledajte na slikama razliku izmedju desnog i levog zadnjeg tocka , mislim da ste mi pre ovde rekli ako se cacka greda da kola mogu da se takoreci iskrive ili nagnu napred kako se vec kaze evo slika pa molim za pomoc
https://ibb.co/iCyn3m
https://ibb.co/k7rJ9R
https://ibb.co/i5nEim
https://ibb.co/iruuim
https://ibb.co/gCaZim
Z Z128
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 60
Godina : 22
Datum upisa : 05.01.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: pomoc

Počalji od jugota taj Sub 03 Feb 2018, 16:31

Ovo ti je do vozaca... ja te najiskrenije savetujem da prodas osmicu dok jos mozes nesto da dobijes za nju i kupi traktor,moze i tomo vinkovic,a kad ti zatreba prevoz van sela,taksi fino i nema problema.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 338
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sub 03 Feb 2018, 17:11

ja molim admine i doticne koji vode ovaj forum , da malo sankcionisu ovog lika
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sub 03 Feb 2018, 17:25

Otvaranjem teme sigurno neces dobiti dobre odgovore jer pocinjes da spamujes forum i takvim postupcima ljudi ce ti izbegavati postove i nece ti odgovarati. Samim tim sto postavljas dosta pitanja i onda odes i uradis skroz drugacije, tipa kao za dihtung glave ljudi ce ti poceti preskakati postove.
Sedi jedan dan, razmisli sta imas od problema na automobilu, sastavi to sve u jedan post cisto i razumno i sigurno ces dobiti dosta dobrih odgovora nego da postujes svaki dan.
Pokusao sam da ti na normalan i kulturan nacin to objasnim, a sad nadam se da se neces naljutiti.

Sto se tice osmice tebi je istrulila greda i mozda se varam ali kao da ti je i krenula ta trulez po kosu. Pricam za desnu stranu.
Mozda me slika vara ali kao da si iskrivio gibanj tu kod desne viljuske. Neka me isprave ostali ako gresim jer do sada nisam znao da je takvo nesto uopste i moguce scratch
Jasno ti se sa ovih slika vidi da imas rdje po pragovima i rubovima, pre nego sto krenes da radis ista oko grede razmisli koliko je to pametna investicija. Kad je tako crno izmazano i po pragovima i po vratima znaci da se najverovatnije stedelo na materijalima cim se nije farbalo u boju automobila = ko zna sta je ispod, a i boja ti je poprilicno matirala tako da ti tu dolazi i farbanje pa kad stavis sve na papir ide to u poprilican trosak.
Molim te samo mi nemoj sada reci da imas lika koji za 20e farba aute Laughing
Sala mala ali morao sam Smile
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 965
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sub 03 Feb 2018, 17:28

drug mi trazi 150 e da je ofarba a farbar oko 300 evra
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sub 03 Feb 2018, 17:38

Iz svog iskustva ti govorim nije sve sto je preskupo odlicno, a sve sto je jeftino dobro.
300e za ruke i materijal zajedno ti nece doneti nista specijalno ofarban auto, a tebi je na to farbanje veoma potrebna i zastita ako mislis da ti osmica traje. Kod nas za 300e farbaju aute tako sto ih ismirglaju, izgituju, ismirglaju, izrokaju spric gitom, nabrzaka to ismirglaju i ofarbaju, a auto ti zavrsi sa risovima ili prolivenom farbom jer se sve radi da bude sto pre gotovo. Takav rad na automobilima koji imaju rdje i trulezi kao tvoj traje negde oko godinu-dve pa onda opet sve ispocetka.
Pa ti sad radi kako hoces.
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od kokisa82 taj Sub 03 Feb 2018, 17:50

Mesec dana rada,od 700 do 1000 evra materijal i ruke,auto kao iz salona.
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 845
Godina : 35
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 17:53

Ja sto sam racunao sebi, za metalik farbu, moj rad, samo materijal za farbanje i zastitu minimum 400e. Na to plus jos 200-250e limaru da zavari (moji delovi) neke stvari i da se ojaca karoserija dodatnim varovima. Ali ja mislim da ce biti trajnije uradjen nego fabrika sa prilicno velikom marginom...
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46702
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forumotion.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sub 03 Feb 2018, 18:00

znaci fuseraj kosta 250 e
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 18:22

Neka ok zastita u materijalu izadje 100e. Ja sto planiram izaci ce samo 100e za supljine u karoseriji da zastitim, za ono sto se ne vidi a taj deo "majstori" u 99% ne rade nego ostave tako puno blata i go lim kad okrpe...
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sub 03 Feb 2018, 18:27

Auto ti je mnogo truo, greda, kosevi, rubovi, sajtne...verovatno je tako i napred kod pracke, a i patos kod prednjih koseva....
Nisam siguran koliko se isplati da ga radis...mozda mozes za 1000 e. da nadjes nekog limariski boljeg keca ili juga...ali na tebi je da odlucis.

Sredjivanje tog auta a da to valja, kostace te sigurno oko 1000 e.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12611
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sub 03 Feb 2018, 18:32

Ipak radi lampica Laughing
Pa naravno da je fuseraj... mi smo ovde konji sto samo zamenu grede platimo 120-150 eur sa materijalom,a ti bi da otkrijes toplu vodu i da ofarbas ceo auto za 150 eur? Imas li uopste predstavu sta sve treba poskidati samo sa auta i koliko vremena treba? Pojma nemas,a pravis se pametan,zatrpavas forum temama koje vec postoje i koje su prezvakane xxx puta i dimmu ti lepo objasni(na kulturan nacin) da smaras bespotrebno,a ti opet... mislis da smo mi besposleni,pa da samo tebi budemo na dohvat ruke i da tebi dajemo odgovore?
Vidis li i sam da ti ljudi ne odgovaraju,osim mene koji te vec podbada,nadajuci se da ces shvatiti kakve gluposti izvaljujes(jos par ljudi se trudi i to je to),pa mi jos lupas nekakve gluposti za Radan planinu. Srbine,vozacku imam skoro koliko ti godina i ne pitaj me sta sam i kuda prosao... unormali se sa pitanjima i rezonima,pa ces dobiti normalan odgovor.
Kokisa ti je rekao koliko para i vremena,dimmu isto,yugisa isto... i opet ti kao ne verujes.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 18:40

Dobro mislim da nema potreba tako ostri prema njemu da budemo, ne treba zameriti da to sto njemu drugi kazu van foruma jeste kako vecina u Srbiji "radi" svoj posao pa nije slucajno sto vecina nas sa foruma vecinom radimo samostalno svoje aute, pa i drugima.

Sad to kako covek koristi forum je verovatno sve veci uticaj nekih drugih onlajn sajtova, to bi mozda administracija mogla da mu skrene paznju i ukaze na pravilno koriscenje foruma. Ali usustini pre otvaranja novih tema pozeljno bi bilo videti da li ima slicnih tema te tematike i u njima pitati, ako se ima vise pitanja moze i nekoliko slicnih/srodnih da se zajedno pita, naslov za novu temu bi trebalo da sadrzi nesto u vezi sa samom tematikom, pomoci, hitno itd nece nikom ukazati na problem i privuci paznju da pomogne.

YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sub 03 Feb 2018, 18:43

I zadnji desni amortizer ti je iscureo pre cirka 10 godina, verovatno su i ostali u slicnom stranju.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sub 03 Feb 2018, 18:58

Ma razumemo se... iskreno,ne volim da podbadam nikog,da pomognem uvek ako je moguce,ali potrebno je da postoji neki red i disciplina. Potrebno je imati rezon i biti strpljiv,a ne ocekivati da neko odma' da odgovor na postavljeno pitanje i po mogucnosti bas onaj koji taj neko zeli da cuje (yugisha,nekad ti se divim na strpljenju,al zaista Loll ).
Izvinjavam se sto ne umem da iskuliram,al koje bre felne,koji karbon... krpi to sto se raspada,da auto posluzi jos neko vreme i da ne ugrozi sebe i nekog drugog u saobracaju.
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sub 03 Feb 2018, 19:00

Vala bas, ja se bas pitam zbog cega on juri felne a auto truo skroz...
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 19:01

Nije stvar nikakvog strpljenja, ja samo polazim od toga kako bi meni bilo da sam na mestu tog drugog Wink Onako kako bih ja voleo da se ljudi ponasaju prema meni, tako se i ja trudim da se ponasam prema njima Wink
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jugota taj Sub 03 Feb 2018, 19:10

Ma slazem se,upravo je to poenta ''da se trudimo biti onakvi kakvi bi voleli da su drugi prema nama'',ali sve ima svoje granice. Meni si ti uvek izlazio u susret(kocnice jos nisam montirao Very Happy ),sto savetom,sto korektnom uslugom(da ne kazem kvalitetom),dimmu mi je nasao broj tel coveka,u Somboru,za prepis auta (iako mu oci nisam video) i sa mnogo ljudi sa foruma imam odlicnu komunikaciju,naravno da sam im na usluzi u NS kad god,isto tako i drugima,ko god mi se obrati.
Evo i ZAC poceo da se slaze samnom Laughing ,iako smo se malo preganjali oko nekih banalnosti,ali se stvarno ne ljutim ThumsUp
jugota
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 19:16

Cheers
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milan Miki Zlatanovic taj Sub 03 Feb 2018, 20:10

ljudi prijatelji znam da sam smorio sa postovima iskreno , ako treba izbacite me kako se vec to radi , pare koliko toliko nisu problem realno ne postoji auto pogotovo ovi nasi kragujevcani koji je u full stanju na primer poslednja generacija keceva je sklapana na briznu pola delova npr oko eksterijera nema pojedinih nalepnica znakova itd , a sad recite vi meni da li postoji zastava 128 ili 101 ili jugic koji je u ful ful ful stanju da mu bas nista ne fali da nikad nije posetio mehanicara ili limara , pa nasi auti su poznati po karoseriji koja strada posle nekolko godina
Milan Miki Zlatanovic
OHV 767ccm 30ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sub 03 Feb 2018, 20:23

Traju tako jer je fabrika to minimalno zastitila a ljudi nece na vreme da urade zastitu na vreme.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sub 03 Feb 2018, 20:26

Postoji takav Jugic...evo moj, moj nije bio kod limara i nece jos najmanje 10-15 godina ...zdrav je kao da je tek izasao iz fabrike. Mehanicki takodje, motor odlican, menjac, vesanje sve je u fulu...ali je zasticen na novo i jos dva puta posle toga...ja sada mogu da dam garanciju od 10 godina na limariju.
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Sub 03 Feb 2018, 20:29

Nema potrebe da te bilo ko izbacuje. Niko ovde ne misli ništa loše, iako možda neki reaguju malo preoštro. Možeš naći Zastavu u top stanju, ali moraš da izdvojiš veću svotu novca. Ljudi na strani "Zanimljivi oglasi" često postavljaju oglase sa fantastičnim Zastavama, ali kao što rekoh, treba da se izdvoji velika svota novca za njih. Baš je juče/prekjuče neko postavio oglas o Kecu, koji je bukvalno nov, prešao 10.000 km
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 455
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Sub 03 Feb 2018, 20:33

Milan Miki Zlatanovic ::a sad recite vi meni da li postoji zastava 128 ili 101 ili jugic koji je u ful ful ful stanju da mu bas nista ne fali da nikad nije posetio mehanicara ili limara
https://www.polovniautomobili.com/putnicka-vozila/11739976/zastava-skala-55-skala-novo
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sub 03 Feb 2018, 20:35

Milos55 ::Nema potrebe da te bilo ko izbacuje. Niko ovde ne misli ništa loše, iako možda neki reaguju malo preoštro. Možeš naći Zastavu u top stanju, ali moraš da izdvojiš veću svotu novca. Ljudi na strani "Zanimljivi oglasi" često postavljaju oglase sa fantastičnim Zastavama, ali kao što rekoh, treba da se izdvoji velika svota novca za njih. Baš je juče/prekjuče neko postavio oglas o Kecu, koji je bukvalno nov, prešao 10.000 km

Ja sam postavio taj oglas...kec ej nov i prodaje se za 1700 e....po meni dzabe za nov auto...jer ja sam mog juga platio oko 4000 e.

PS: Evo ga oglas...Dimmu ga postavio
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole