Isofix sistem za decija auto sedista

Ići dole

Isofix sistem za decija auto sedista

Počalji od mikacha taj Ned 04 Mar 2018, 19:50

Da li je neko ugradjivao isofix sistem za decije sediste u yuga? Znam da fabricki nije podrzan, ali me interesuje da li se to ipak moze ugraditi.

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 8
Datum upisa : 04.03.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Isofix sistem za decija auto sedista

Počalji od YUgisa taj Ned 04 Mar 2018, 20:33

Ja zaista nisam nikad cuo ni video da je to neko radio, vecina ljudi se odluci kupiti neki strani, noviji auto, pogotovo su popularni karavani za tako nesto i zaista malo ljudi ostane na Yugu tj Zastavi kad dobiju decu. Barem od ljudi koje ja licno znam do sada, svi su promenili auto, mada imamo neke najave da ce neki ostati u buducnosti Very Happy Sto se tice ugradnje, ja verujem da bi se moglo nesto izvesti, ali to manje vise zahteva samostalnu izradu (mada za bezbednu montazu sistema mislim da standardne rupe na karoseriji mogu da se iskoriste) pa ostaje pitanje adekvatne izrade da to bude zaista sigurno za upotrebu, a takodje nisam siguran zakonski to prolazi, iako verujem da vecina pandura ne bi skontala i pravila problem. Skoro svi imaju predvidjena mesta za fabricke pojaseve, pa mislim da je taj nacin puno dostupniji iako potencijalno malo komplikovaniji u upotrebi.

Ono sto mogu reci da su fabricki pojasevi za Yuga adekvatne duzine i propisane sirine, ja sam nedavno nove kupio za vrlo male pare, mislim da je set od dva bocna bio oko 2500din, to napominjem jer moji roditelji recimo imaju Renault 11, ciji zadnji pojasevi nisu dovoljno dugacki da se bezbedno montira sediste za bebu, a veca sirina pojasa od predvidjene pravi stalne probleme i kod sedista za vecu decu kod nekih tipova sedista (u zavisnosti kako je resen sistem kacenja pojasa radi stelovanja adekvatne visine kod ramena).
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46700
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikacha taj Ned 04 Mar 2018, 21:35

Yuga menjam mozda kad budem imala dvoje dece, za sada je super. Spakujemo se muz, bebaca (u svom sedistu) i ja, kolica, prenosni krevetac, gomila torbi i kesa, i sve super. Pojaseve svakako stavljam pozadi, na ovom forumu sam i videla da yugo ima predvidjene rupe za njih, i to mi je dosta olaksalo. Do sada smo koristili tzv. jaje koje ima svoje pojaseve za montazu pa smo ih samo montirali oko sedista.
Hvala za info o duzini pojaseva, bas sam se pitala da li odgovaraju.
Po toj ceni sam i ja nasla komplet od dva bocna.
A za isofix pitam jer imam ponudu da nabavim sediste "preko", dobro a jeftinije mnogo, ali ono se montira samo isofix-om. Moja prva opcija je pojas, ovo sa isofix-om je druga varijanta.
Hvala puno na odgovoru, ipak cu koristiti pojaseve.

I sad se setih, da li mozda imas sliku kako izgledaju montirani zadnji pojasevi u yugu? Da imam sa cim da uporedim kad ih montiram.

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Ned 04 Mar 2018, 21:51

Pojasevi su svakako mnogo jednostavniji za ugradnju. Ja sam ih letos ugradio u mog Juga, i odlično su legli. Miljan je postavio uputstvo sa slikama na forumu kako se ugrađuju, i nema greške. Smile Izofiks bi verovatno mogao da se stavi, ali je upitno kako bi sve to funkcionisalo.
PS: evo Miljanove teme: http://zafc.bigforumpro.com/t2198-ugradnja-zadnjih-pojaseva

Poslednji izmenio Milos55 dana Ned 04 Mar 2018, 21:53, izmenjeno ukupno 1 puta
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 04 Mar 2018, 21:53

U mojoj porodici se kaze, kad dobijes prvo dete, vodis ga u bolnicu kad vidis da se igrao sa zemljom, za svaki slucaj. Drugo dete kad dobijes, vodis ga samo kad vidis da su mu puna usta zemlje. Trece dete samo kaznis sto jede zemlju jer nije ostavilo mesta za rucak Very Happy Svi moji rodjaci su kupovali svasta za prvo dete, moja sestra je kupila Astru ikao je htela Zafiru prvobitno, jedva im je Astra bila dovoljna, sad ima trece dete i Astra im je prevelika Very Happy Tako da ako moze jedno dete, dva ce sigurno stati Very Happy Mislim da su pojasevi najprakticniji u smislu da su fabricki ugradjivani, jedini problem moze biti nas banalni zakon a to je da na vozilima koja imaju pojaseve, zahteva obavezno i naslone za glavu, iako se to ne sprovodi bas u praksi, cuo sam za par slucajeva da su ljudi imali probleme, jednostavno kad neko zeli da izvuce pare, gnjavi ljude za svaku sitnicu.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikacha taj Ned 04 Mar 2018, 22:10

Sad vec otvaram drugo pitanje. Da li bi taj problem oko naslona resila ugradnja istih, posto fabricki nisu ugradjivani? Imam jos jednog yuga (devojackog, kad sam promenila prezime, promenila i yuga 😀) on nam je sad za delove, mozda bi ti sa prednjih sedista mogli da se namontiraju na zadnja?

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 04 Mar 2018, 22:15

Neka zadnja sedista imaju predvidjena pojacanja za naslone, ali neka nazalost nemaju, to jedino na licu mesta da se proveri. Takodje nisam siguran da li oba juga imaju isti tip sedista, nisam siguran da li razliciti tipovi sedista koriste konstruktivno iste naslone (i da li jedan tip koristi uvek iste prednje i zadnje), nisam nikad obracao paznju na to. Na mom tipu sedista (Filip Klajic) su isti prednji i zadnji nasloni, to jedino mogu da potvrdim.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikacha taj Ned 04 Mar 2018, 22:24

To cu proveriti. Hvala ti puno!!!

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Ned 04 Mar 2018, 22:27

Nema na cemu.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Ned 04 Mar 2018, 23:20

I kod mene na pećkim sedištima su isti prednji i zadnji nasloni. Mislim da je kod svih tipova sedišta tako.
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Pon 05 Mar 2018, 17:04

Koje godiste su ti Yugici i jel imas mozda sliku sedista iz oba?

Kako Pedja muva curu ?
if ((njenBrojRupa=mojBrojRupa+1) && (njenBrojNogu=2) && (ona=='doooobra')) then (action=='muvati');
end if; Laughing Laughing Laughing
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9626
Godina : 32
Datum upisa : 05.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://zastava101.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikacha taj Pon 05 Mar 2018, 17:47

Jedan je '89 (za delove), a drugi je '98. Slike nemam. Mislim da cu naslone ostaviti za kasnije, da mi neko strucan pogleda zadnju klupu da vidi da li to moze da se odradi, pa da se onda bacim u potragu za naslonima.

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Pon 05 Mar 2018, 18:18

Ako zadnje sedište ima šine za naslone, odozgo se pod prstima oseti blago udubljenje...
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od mikacha taj Pon 05 Mar 2018, 19:29

Hvala!!! Pregledacu pa cu videti.

mikacha
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Pon 05 Mar 2018, 21:53

Najverovatnije su ista sedista, samo drugi dezen stofa, ima ih '98 i sa novim tipom sedista, ali retko.

Kako Pedja muva curu ?
if ((njenBrojRupa=mojBrojRupa+1) && (njenBrojNogu=2) && (ona=='doooobra')) then (action=='muvati');
end if; Laughing Laughing Laughing
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9626
Godina : 32
Datum upisa : 05.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://zastava101.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole