Plasticni nosac amorizera trecih (gepek) vrata

Ići dole

Plasticni nosac amorizera trecih (gepek) vrata

Počalji od Sultan taj Pon 19 Mar 2018, 19:07

Imam mali problem na mome Yugu 45A. Stariji model iz 1986-te. Kada otvaram gepek tj. podizem treca vrata skoro svaki put pucne,cuje se neprijatan zvuk. Taj zvuk dolazi od plasticnog nosaca amortizera koji je zasarafljen na samim gepek vratima,a prihvata kuglicni zavrsetak amorta da tako kazem. Naravno,taj nosac se vremenom izlizao te ne drzi lepo kuglu amorta vec to "radi", "ima lufta" i tako to.Da li neko zna jeli to deo amortizera pa ne moze posebno da se kupi ili ima negde da se pribavi i zameni?
Sultan
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1333
Godina : 39
Datum upisa : 17.03.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Plasticni nosac amorizera trecih (gepek) vrata

Počalji od ZAC taj Pon 19 Mar 2018, 19:11

Nadji na bilo kojem otpadu samo tu jabucicu...nece ti je ni naplatiti, verovatno.
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 13119
Godina : 44
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Pon 19 Mar 2018, 19:37

Nov amortizer je oko 1000din, proveri samo da mozes da odvrnes taj deo prvo, jer nekima je izliveno to a negde se odvrce.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 47023
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forumotion.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Pon 19 Mar 2018, 21:31

Na mom Yugichu se taj plasticni deo sastoji iz dve polovine na oba kraja amortizera isto,i fixiran je sa velikim krstastim srafom za vrata gepeka tj karoseriju. Pa sam zato i pomislio da moze posebno da se kupi. U stvari tako mi izgleda da je iz dva dela jer nov amortizer starog tipa na sebi nema te jabucice kako ih je ZAC krstio,a valjda se montira/demontira tako sto se sve to rasarafi a prethodno vrata podboce nekom stanglom-letvom-velikom macolom-granom drveta il tako necim,pa se te jabucice i nov amort lepo postave i ponovo zasarafe. Al meni je amort ok,ali su se zato te vocke izlizale em pojele. nesto moram da smislim,da li da ih obrnem nekako,gornju i donju da zamenim im mesta?
Sultan
SOHC 1116ccm 61ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Pon 19 Mar 2018, 22:04

Hvala ljudi u svakom slucaju. Pronasao sam nesto na Kupindu. Jeste to iz dva dela,pase i od Z101 takvi nosaci,drzaci. Kod novih amorta jabucice su na vratima tj karoseriji. Kod starih,obnuto,jabucice su na amortima a ovi nosaci iz dva dela fixni,zasarafljeni. Na Avala Biz ima samo jedna polovina da se kupi nova,pa cu probati od nekoliko komada da sklopim nesto.
Javicu da li je bilo uspesno
Sultan
SOHC 1116ccm 61ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole