Koje ulje?

Strana 41 od 43 Prethodni  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Koje ulje?

Počalji od Slobodan Negic taj Ned 30 Okt 2016, 18:48

Ja sam takođe sipao Seleniu Gold...za sada sam zadovoljan:) koliko vama potrosi tog ulja na 5000 km...ali nemojte hvalospeve svojih dobrih motora da pisete Very Happy nego objektivnoo:D
Slobodan Negic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 27
Datum upisa : 14.05.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Ned 30 Okt 2016, 18:58

Ja sam sipao zadnji put Motul, i ok je, ali ne opravdava svoju cenu, cini mi se da je motor sa Seleniom bio za nijansu tisi.

Kako Pedja muva curu ?
if ((njenBrojRupa=mojBrojRupa+1) && (njenBrojNogu=2) && (ona=='doooobra')) then (action=='muvati');
end if; Laughing Laughing Laughing
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9320
Godina : 31
Datum upisa : 05.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://zastava101.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuk_ taj Ned 30 Okt 2016, 19:14

evo moje iskustvo...
selenia gold10w40 vs mobil 10w40,blaga prednost mobilu jer je za nijansu tisi rad motora,sve ostalo je isto.(gold nije fals jel se od 2008 do 2015 kupovao u ap sportu,a od 2015 mobil takodje u ap sportu)
petronas sytnium 15w50 iz ap sporta tesko djubre Very Happy

Vuk_
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 100
Datum upisa : 27.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Ned 30 Okt 2016, 19:17

E da, u cabrio sam sipao Lukoil avangarde 15w40, za malo para vrh ulje, posle skoro 2000km izgleda potpuno isto i nivo nije mrdnuo.

Kako Pedja muva curu ?
if ((njenBrojRupa=mojBrojRupa+1) && (njenBrojNogu=2) && (ona=='doooobra')) then (action=='muvati');
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Vuk_ taj Ned 30 Okt 2016, 19:19

koliko kosta to ulje?

Vuk_
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 100
Datum upisa : 27.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Miljan taj Ned 30 Okt 2016, 20:13

Oko 1200 din 4 litra.

Kako Pedja muva curu ?
Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Ned 30 Okt 2016, 20:47

dok mi nije curelo ulje na glavi,za 10k skoro nista ne potrosi..
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24031
Godina : 26
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MartinJ taj Čet 03 Nov 2016, 23:50

preporuka  +1  Bye1
MartinJ
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Datum upisa : 02.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MarkoIrmes taj Uto 08 Nov 2016, 21:48

Ako vam ulje izgleda posle 5000km kao i prvog dana kada je sipano, znači da je sranje, jer nije spralo nikakvu prljavštinu... Bar tako kažu Very Happy
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 655
Godina : 24
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Basko taj Uto 08 Nov 2016, 22:27

Pa normalno, znači da ne obavlja svoju zadaću... meni na Polu koji je prešao 22tkm, 100km od izmjene ulje pocrnilo

Nemoj da citiras poruku iznad. Milos

Basko
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 188
Datum upisa : 14.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Uto 08 Nov 2016, 23:05

Lukoil ima dobro ulje. A pored njega i dalje smatram da je NIS ulje zakon za Zastavu. Iskljucivo 15w40.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 909
Datum upisa : 10.03.2015

Pogledaj profil korisnika http://www.serbiancarfans.x10.mx  www.74garage.pe.hu

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 05:43

NIsovo ulje je djubre nevidjeno,gusto kad je ladno,retko kad se zagreje..brzo izgubi svojstva..bas taj 15w-40 sam sipao,imam sat za pritisak i sve se vidi..to nisovo me najvise podsetilo na ono sto je pre bilo da se prodaje na burad,takav issti pritisak bio..ne kosta za dzabe 900din/4l..

Basko ::Pa normalno, znači da ne obavlja svoju zadaću... meni na Polu koji je prešao 22tkm, 100km od izmjene ulje pocrnilo

sto se tice koliko je prljavo ulje ili ne,zavisi od toga dal ga ispustas ladno ili vruce..kad je auto ladan i ispustas ulje svo ulje je sliveno u karter i sav talog je dole,kad ispustis izadje sve najgore...a kad ispustis zagrejano,on je napunio cevi,kuciste bregaste,itd i tu ima barem 0.5l ulja starog ulja,talog se razbacao po motoru itd..ja uvek ispustam ulje na ladno i dosta dugo ostane cisto..
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Slobodan Negic taj Sre 09 Nov 2016, 11:01

Nisovo ulje posle 2000 kilometara se toliko razredi kada se motor dobro zagreje da mi je pario lampicu od ulja.
Slobodan Negic
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Godina : 27
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 11:24

Nezavisni ispitivaci radili ispitivanja svih ulja na trzistu i proglasili SG/SF 15w40 u vrhu u klasi za motore konstruisane pre '90. Ne znam koje ste ulje sipali ali tacno znam o kom ulju govorim. Testarali sve moguce parametre, cak je ulje koje je proslo daleko bolje na svim testovima od novijih Nis ulja. Drugo, to je ulje koje je decenijama unazad u prodaji, da je lose, ukinuli bi ga. SG/SF nije 900. dinara za 4l.
Isti ljudi su testirali i taj Lukoil. Dokazali su da odnos cena/kvalitet ne mora da bude tacan. Naravno da su neka ulja u vrhu sa cenama bolja od nekih jeftinijih, ali ovde to ne mora da bude slucaj uopste.

Tako da kada budete tako detaljno testirali ulja, pokazete papir sa doktorskom disertacijom ili ispred imena budete imali ono prof., ali pod uslovom da ne radite na fakultetu, vec u struci, onda cu poverovati da je to ulje djubre. Moj auto gazi 190 000 iskljucivo sa Modrica i Nis uljima, bez generalne, i dalje ide kako treba sa redovnim zamenama.

A drugo, "gusto kad je ladno, retko kad se zagreje"- zamisli nemoguce!!! Zar ulje?! Znas li ti sta rade atomi na razlicitim temperaturama?! Sesti razred osnovne iz fizike? To nije nikakav argument, trece, kad se toliko razumemo u ulja znali bi za koje temperature i godisnja doba je 15w40, koje su oznake ulja koja se koriste leti, koja se koriste zimi, a koja su za celogodisnje koriscenje sa nekim izuzecima. Te oznake imaju neko znacenje, za koje verujem da vecina ovde ne zna dok ne progugla. Ali dobro, ako proguglate, mozda se nauci nesto, bar ste se potrudili, makar i tako.

I jako bitno, ova ulja se ne kopiraju i kada kupis siguran si da si kupio original sto je u celoj prici najbitnije.

Od skupljih ulja u nekim drugim vozilima, za mene je Castrol zakon-takodje proveren u decenijskom iskustvu nekih ljudi koji to bolje znaju od mene i od vas i maju mnogo vise iskustva i sa automobilima, kao i sa naftnim derivatima, neki od njih su proveli 40. godina u radu sa istima.

Za kraj, sipajte vi gospodo Seleniu, dok je ovaca, imace i ko da ih sisa.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 12:06

meni nije potrebna filozofija kako se krecu atomi kad je hladno itd itd,posto imam skazaljku za pritisak ulja koja mi sve kaze..nisovo ujje sto se prodaje na pumpama,bas to 15w40 drzi nizi pritisak ladno nego kad je zagrejano,posto y45 ima "prigusnicu" posle pumpe i sto je ulje gusce,pritisak je nizi..kako se zagreje,ima visok pritisak pod gasom,a nizak u leru..elf na primer sto sam sipao ranije, je imao na primer mnogo konstantniji pritisak..

sto se tice dela za edukaciju,evo ti pa se ti malo edukuj,to nisovo 15w-40 se ponasa kao da je sae 40 sto sipam u traktoru..

https://www.youtube.com/watch?v=tYkg0oDUXs8
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 13:28

Bez Youtube i facebook edukacije ne mrdam nigde, samo to gledam i pratim. Laughing Laughing Laughing

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 18:35

izvini nacitani,nisam te prepoznao..
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 19:15

Neki i izadjemo napolje, ne zivimo na youtube. Da puknes od smeha A nemam vremena ni da tracarim ljudima koji nesto rade iza ledja po fb. Laughing
Mada u biblioteku slabo zalazim, nemam vremena.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 19:34

toliko sedim u kuci i ne radim nista,da me je prosto sramota..u zivotu nista nisam uradio,samo pisem po forumu i pametujem..za sve sam pametan i sve znam,a nista nisam pokazao na delu..
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 19:57

Moja dela mozes da vidis na drugim forumima, a ima i na fb. Imas fotku obrtomera na 7000+ u trecoj sto se tice moje 128, to ti govori vise nego dovoljno.
A nisam ti rekao za onaj sat za ulje koji pominjes, a jako si pametan.
Taj sat ti govori i kada ulje bude odgovarajuce temperature da mozes da vozis normalno.
Kad vec govorimo o mom autu:

Trenutno u mojoj garazi Zastava 101GT (3v), mozes da dodjes da pogledas kad god zelis i nesto naucis.
Motor prebacen iz starog auta, bio na 2x Dellorto Dhla 40, sa ful podesenim diznama, sada eksperimentisem sa cetiri karburatora i cekam da mi stigne wideband i set dizni.
Trap, poliamidi svuda okolo, cekam da stignu alu nosaci za balans stanglu.
Napred stelujuci amorti sa 80kg oprugama, nazad gibanj sa tvrdo punjenim amortima.
Sanke i kosku nisam stigao da ugradim-kasni i zbog nekih drugih stvari koje planiram da odradim, pa da ne smeta.
Auto je sem toga ful original u skoro novom stanju, posebno za 1984. godiste sto se tice enterijera, limarije i svih ostalih delova koji nisu menjani, u prvoj beloj boji.
Od sminke, cekaju satovi od speciala, Abarth trokraki volan ili Luisi, tek trebam da odlucim, cak ima i fabricki radio sa zvucnicima koji ne planiram da menjam-naravno sve ispravno.

Trenutno auto nije spusten zbog ulaska u garazu i na celicarama je, na leto ga cekaju polirane BBS sa mog Juga. Za auto takodje imam jos jedan rezervni motor sa uradjenom glavom. Imam i dve kadice koje cekaju tapaciranje, ali sam odustao od ugradnje jer mi je zao da rasturam enterijer, mada mozda i ubacim, videcu.
Odozdo je fabricka zastita, koju planiram da obnovim i to je od ulaganja u auto ostalo.

A ti druze, od silnih radova, popravki i prepravki, koliko kontam imas obrtomer i koralke. Toliko o tome ko sta i koliko radi i koliko se hvali. To sto necu da izbacim temu o autu, to je moj izbor. Auto ce mozda biti na nekom od skupova, ako me ne bude mrzelo. Ja se ne hvalim. Kec je predstavljen samo na jednom, stranom forumu, jer je taj forum meni posebno drag i to je to. Ovo znaju i videli su i neki ljudi sa foruma uzivo. Drugo, u vreme kada ti nisi vozio, a verovatno nisi ni imao internet, ja sam u najvece imao temu o mom autu na Yugo Fan Clubu, koji je preteca vecine auto foruma u Srbiji i verovatno ga ni jedan naslednik nece prevazici.

I da, druze, ovako izgleda moja garaza:

Poyy .!.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 20:13

svaka cast za garazu,stvarno nemam reci,ja nazalost nemam takvu..stvarno,druge forume ne posecujem,pa ne znam,al ovu stranicu sam pratio..ja nazalost ni koralke nemam,jbg takvo vreme doslo..nema se ni za koralke..jbg, numem i samo pisem po forumima..
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Sre 09 Nov 2016, 20:19

Jel to znaci da ja znam vise od tebe oko oslanjanja, jer moj auto ima vise doradjeno oslanjanje? Very Happy Njanjanjanja
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46066
Godina : 28
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 20:29

junior45 ::svaka cast za garazu,stvarno nemam reci,ja nazalost nemam takvu..stvarno,druge forume ne posecujem,pa ne znam,al ovu stranicu sam pratio..ja nazalost ni koralke nemam,jbg takvo vreme doslo..nema se ni za koralke..jbg, numem i samo pisem po forumima..

Nije ni poenta u garazi, dugo sam ja radio na parkingu ispred zgrade i od obroka sam izdvajao za delove za auto, eto zato sto volim. Odavno ne pratim mnoge forume, pratim par tih starih na kojima nema nicega, pa kao i da ne pratim, ulazim po navici. I da, kroz cele studije, radim po neki posao sa strane da bi ulozio u auto, moji nikad nista nisu finansirali bilo sta. I sada radim kako bi imao para za taj auto, jer uzivam, a uzivanje nema cenu.
Poenta je da se ne hvalim, a ti si me povukao za jezik.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Sre 09 Nov 2016, 20:33

svi smo mi isti,dajemo koliko mozemo i radimo sta zelimo i koliko mozemo od toliko koliko mozemo da damo..
junior45
KLJUGI

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Sre 09 Nov 2016, 20:37

Inace, garazu smo cale i ja ozidali, izmaleterisali, ja sam sve okrecio, i one prostorije koje vidis i jos toliko sto se ne vidi, kanal je duz cele garaze, kanal ima osvetljenje, razveli smo struju zajedno. I to godinama jedno po jedno. Tako da vremenom i debelim radom i odricanjima, sve moze da se napravi i da se ima sve sto pozelis.

jollyjumper
OHV 1451ccm 73ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 41 od 43 Prethodni  1 ... 22 ... 40, 41, 42, 43  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh