Šta da gledam pri kupnji Zastave?

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Šta da gledam pri kupnji Zastave?

Počalji od BlokKolekt taj Pon 16 Apr 2018, 20:52

Tek sam ove godine položio, još skupljam pare za auto i planiram si kupiti stojku. Čini mi se dobrim autom, ljepo je, lako za parkirat, jednostavno za popravljat, a i najjeftinije je auto koje možeš pronać u dobrom stanju ovdje.
Pa na što bi trebao paziti kad ga kupujem, na oglasu izgleda dobro, bez rđe na slikama, '89o godište, tip kaže da je prešao samo 15000 km, to teško je i vjerovati ali eto, I sve to za 370 eura. Budući da se nalazi na drugoj strani države i pola ljudi mi kaže da je takvo auto kanta koju ne bih trebo da ikad kupim, a ostalo pola mi kaže da je to savršeno dobar auto i za ovo vreme. Pa šta vi kažete na šta da pazim kad ga hoću kupit? I također, ja sam u Bosni da ne bude zabune.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 15
Datum upisa : 10.04.2018

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Šta da gledam pri kupnji Zastave?

Počalji od YUgisa taj Pon 16 Apr 2018, 21:14

YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46700
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Pon 16 Apr 2018, 21:29

YUgisa ::http://zafc.bigforumpro.com/t2328-na-sta-treba-obratiti-paznju-pri-kupovini-zastavinih-vozila

Tesko mi je poverovati da to ustvari nije narem (1)15000km.

E hvala puna, kako da nisam sam pronašo taj post...
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Pon 16 Apr 2018, 21:48

Sve zavisi koliko dugo planiras da vozis Keca,i sta ocekujes od buduceg automobila.
Po meni,za taj novac,ispada da je taj autic taman da se naucis na njemu i da ti ne bude zao mnogo ako ga ne daj boze negde cuknes il oceses,a ekonomican je za odrzavanje i komforan za tvoje prvo vozilo.
A kasnije moze da ti ostane kao neki projekat za doradjivanje,cisto iz entuzijazma ili ljubavi prema Zastavinim vozilima...
Ja  sam npr kupio Yuga 45A. Malko je truo pozadi na kosevima i veznim limovima,ali nista straobalno da ne moze da se opravi. Moj Yugasin je '86-to godiste i presao 72,000 km kad je kupljen. Taman razradjen. Pa mi cudno da je taj Kec presao samo 15,000 km...

Po meni ako se kupuje Zastava,treba ispregledati zadnji deo vozila,tu najvise strada jer baca so,sneg,blato dakle vlagu svuda po zadnjim kosevima i tu najvise istruli. Pregledati zadnje branike jel stoje pravo i koliko su odmaknuti od karoserije,treba da budu jednako udaljeni i sa leve i sa desne str vozila.
Pregledati gepek iznutra,podici patosnice gepeka,tapacire malko zavrnuti ako ih ima na kosevima...
Pogledati sajtne kakve su.
Pregledati motor,kuciste filtera i filter za vazduh,karburator,creva,da li negde curka ulje,karter....kocioni cilindar,kociona creva...
Pregledati da li sve radi od potrosaca u autu : farovi,migavci,ventilatori,stop svetla,pozicije,rikverc svetlo,osvetljenje tablice i td..
Pogledati ujedno i instrument tablu i da li rade svi pokazivaci i lampice.
Mozda pregledati spolja sve zazore izmedju karoserije i svih vrata,haube,gepek vrata...
Amortizere,da li su suvi ili pustaju ulje...
Treba naravno i provozati kola. Proveriti kocnice...kako radi menjac,oslusnuti dok su kola u pokretu da li nesto skripi struze grebe cese negde...
Ako postoji neka servisna knjizica,ili mozda nalepnica negde kod vozacevih vrata kad je radjen zadnji servis,sta je menjano...kontrolisano...opravljano...

Imas na forumu temu u >Slobodne teme/oglasi< bas o tome na sta treba obratiti paznju kad se kupuje Zastavino vozilo.

Laughing Laughing Pretecee me Yugisa....

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Godina : 39
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od VPetar taj Pon 16 Apr 2018, 22:06

Dobra zastava za male pare nije svakodnevnica..
VPetar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2276
Godina : 24
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Pon 16 Apr 2018, 22:22

BlokKolekt ::Tek sam ove godine položio, još skupljam pare za auto i planiram si kupiti stojku. Čini mi se dobrim autom, ljepo je, lako za parkirat, jednostavno za popravljat, a i najjeftinije je auto koje možeš pronać u dobrom stanju ovdje.
Pa na što bi trebao paziti kad ga kupujem, na oglasu izgleda dobro, bez rđe na slikama, '89o godište, tip kaže da je prešao samo 15000 km, to teško je i vjerovati ali eto, I sve to za 370 eura. Budući da se nalazi na drugoj strani države i pola ljudi mi kaže da je takvo auto kanta koju ne bih trebo da ikad kupim, a ostalo pola mi kaže da je to savršeno dobar auto i za ovo vreme. Pa šta vi kažete na šta da pazim kad ga hoću kupit? I također, ja sam u Bosni da ne bude zabune.

Prosledi nam ovde link ka oglasu, da vidimo kako izgleda taj Kec Smile
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Uto 17 Apr 2018, 16:59

Milos55 ::
BlokKolekt ::Tek sam ove godine položio, još skupljam pare za auto i planiram si kupiti stojku. Čini mi se dobrim autom, ljepo je, lako za parkirat, jednostavno za popravljat, a i najjeftinije je auto koje možeš pronać u dobrom stanju ovdje.

Prosledi nam ovde link ka oglasu, da vidimo kako izgleda taj Kec Smile

Evo ga https://www.olx.ba/artikal/26620997/zastava-skala-55/

Nisam odmah stavio jer znam neki forumi imaju pravila protiv linkova.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Milos55 taj Uto 17 Apr 2018, 17:32

Iskren da budem, ne verujem da je ovaj auto prešao samo 15.000 km, a još plus, oglas je objavljen u avgustu prošle godine...
PS: samo da ti skrenem pažnju da ne citiraš poruku iznad. Meni stvarno ne smeta, nego ti kažem, da te admiistracija ne bi bezveze opominjala Cheers
Milos55
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 18
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Uto 17 Apr 2018, 22:39

I ja sumnjam da je toliko dobar za te pare, ali i to mi je samo jedna od opcija.

Ima i ovaj https://www.olx.ba/artikal/28966798/zastava-zastava-101-kec/ koji gledam, izgleda mnogo bolje ali je to već cijena na rubu mojeg budžeta.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola I. taj Uto 17 Apr 2018, 23:17

Ma da 15 hiljada km... Laughing a volan i papucice istroseni... Laughing Prosto da nepoverujes kakvih sve ljudi ima, posebno kada prodaju auto nekom ko se ne razume gotovo nista... Doh Verovatno da je "okrenuo" tako da na tu cifru dodaj jos stotku Wink mada ne mora znaciti da je taj auto los, cak na slikama solidno izgleda... Wink

Zuti confort je bas kul sa onim kramponkama... Very Happy

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2202
Godina : 23
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Uto 17 Apr 2018, 23:28

Pa ako vec treba da se bira crveni izgleda daleko bolje od tog zutog..
Ovaj zuti je skoro ista prica kao i kec od Ljutog, samo sto njegov nije toliko zakrecen napred, nema gumu oko petih vrata i mladji je pet godina. Listaj malo forum pa ces da vidis kako se on proveo.
I sam si rekao da jos skupljas pare za auto, trenutno kako stoje stvari u oglasima nemas nista da ti vredi da uzimas po bilo koju cenu. Skupljaj i dalje pare, pa ako ti izleti nesto povoljno i da je zaista dobar auto vredi ti uzeti, a ovako da za prvi auto uzimas stojadina u losem stanju.. Nije to za svakog. Neko istraje u tome i sredi auto i bude zadovoljan sa njim, vecina uzme takvo nesto pa pokusava da sredi i pukne pare pa na kraju proda za neku sicu. Samo polako, hladne glave i samo pametno i ako ti je toliko velika zelja da uzmes keca bice tako samo skupljaj pare i listaj redovno oglase.
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 959
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Sre 18 Apr 2018, 15:25

dimmu ::Pa ako vec treba da se bira crveni izgleda daleko bolje od tog zutog..
Ovaj zuti je skoro ista prica kao i kec od Ljutog, samo sto njegov nije toliko zakrecen napred, nema gumu oko petih vrata i mladji je pet godina. Listaj malo forum pa ces da vidis kako se on proveo.
I sam si rekao da jos skupljas pare za auto, trenutno kako stoje stvari u oglasima nemas nista da ti vredi da uzimas po bilo koju cenu. Skupljaj i dalje pare, pa ako ti izleti nesto povoljno i da je zaista dobar auto vredi ti uzeti, a ovako da za prvi auto uzimas stojadina u losem stanju.. Nije to za svakog. Neko istraje u tome i sredi auto i bude zadovoljan sa njim, vecina uzme takvo nesto pa pokusava da sredi i pukne pare pa na kraju proda za neku sicu. Samo polako, hladne glave i samo pametno i ako ti je toliko velika zelja da uzmes keca bice tako samo skupljaj pare i listaj redovno oglase.

Dosad najbolji prijedlog.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Sre 18 Apr 2018, 16:22

Ma kakvih 15 hiljada, pa pogledaj na sta lici..eto recimo rezervni tocak je presao najmanje 200 000 bar po koroziji..
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12575
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mitke taj Sre 18 Apr 2018, 20:29

Crveni je realno oko 115000, okrenuo je cajer bar jednom. No uopste ne izgleda lose. Licno bih ga za te pare pogledao, jer uz malo ljubavi moze da izgleda jeko lepo (deluje na slikama), pa ako je i limarijski i mehanicki dobar to je skroz korektna ponuda. Zuti je zamazana kanta, za njega 3 kilometra ne bih presao da ga pogledam niti potrosio vise od 3 minuta vremena koliko je potrebno da se pregledaju slike.

Ali dimmu je dao najbolji predlog.
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8588
Godina : 28
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Nikola I. taj Sre 18 Apr 2018, 20:53

dimmu ::
Ovaj zuti je skoro ista prica kao i kec od Ljutog, samo sto njegov nije toliko zakrecen napred

Pa daaa vidim da me podseca na neciji auto Very Happy samo se nisam odmah setio, ista boja, slicne ratkapne, pun gepek delova... Laughing
Kako je govorio, on prodaje tog keca, fora bi bila da je naleteo na njegov oglas... Laughing

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2202
Godina : 23
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Sre 18 Apr 2018, 23:04

Nije nije nece ici

Ovaj je jos veca grdjavela...zutog zaobidji u sirokom luku,i slicne njemu...
Crveni jos i lici da bi mogao da se sredi. Al sto Dimmu rece,mozda bolje ne zatrcavati se.

Prima virtus set vitio carere - Najvažnija vrlina je biti bez mana

Treba pronaci automobil sa sto manje mana Laughing Naughty da bi njegove vrline dosle
do izrazaja...

Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Čet 19 Apr 2018, 19:38

Sultan ::Nije nije nece ici

Ovaj je jos veca grdjavela...zutog zaobidji u sirokom luku,i slicne njemu...
Crveni jos i lici da bi mogao da se sredi. Al sto Dimmu rece,mozda bolje ne zatrcavati se.

Prima virtus set vitio carere - Najvažnija vrlina je biti bez mana

Treba pronaci automobil sa sto manje mana  Laughing  Naughty  da bi njegove vrline dosle
do izrazaja...

Ma ja takav za ovakve pare neću nikad pronać nekog bez mane. Ipak vidit ću, bilo je dosta dobrih oglasa ovdje prije,a oni su odmah kupljeni, možda čekanjem opet se neki dobri pojavi.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od banebg81 taj Čet 19 Apr 2018, 21:00

Evo ti ovaj u budžetu, potraži mu još fotografija, neka ti slika pozadi oko grede, ako mu nije problem, napred kod stubova, napred gde se kači balans štangla, oko vrata i motorni prostor.

Možda ga je fino izvario, pomalo zaštitio a motor ko motor, i kad počne da "duvka" može da tera još podosta.

https://www.olx.ba/artikal/26986584/zastava-zastava-101-kec/

banebg81
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 167
Datum upisa : 10.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Čet 19 Apr 2018, 23:22

@ BlokKolekt

Samo strpljivo,siguran sam da ces naci sebi automobil koji bas tebi odgovara.
I nadam se sa sto manje mana,a koje se lako mogu otkloniti ili i nisu toliko bitne.
Svi smo nasli svog ljubimca pa ga sami ili uz pomoc clanova foruma koji se vise
razumeju,opravljamo,negujemo,poboljsavamo itd.
Siguran sam da ces i ti naci svog cetvorotockasa vernog prijatelja,a moci ces sam
vecinom da odrzavas vozilo.

Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Pet 20 Apr 2018, 04:53

Pa kad je moj imao 200+ a kako je.izgledao 😅
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24626
Godina : 27
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ZAC taj Pet 20 Apr 2018, 15:51

Sultan ::
...zutog zaobidji u sirokom luku,i slicne njemu...

Sta ti imas protiv @zutog ???
ZAC
DOHC 1581ccm 90ks

Broj poruka : 12575
Godina : 43
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Pet 20 Apr 2018, 17:43

Laughing
dimmu
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 959
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Pet 20 Apr 2018, 17:45

banebg81 ::Evo ti ovaj u budžetu, potraži mu još fotografija, neka ti slika pozadi oko grede, ako mu nije problem, napred kod stubova, napred gde se kači balans štangla, oko vrata i motorni prostor.

Možda ga je fino izvario, pomalo zaštitio a motor ko motor, i kad počne da "duvka" može da tera još podosta.

https://www.olx.ba/artikal/26986584/zastava-zastava-101-kec/

Pogledo sam i tog, neboj se. Pregledo sam svako auto na OLX i po nekoliko u novinskim oglasima.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sultan taj Pet 20 Apr 2018, 20:40

Nesto mi se boja ne dopada. Nemam nista efikasno,sem mozda bureta 200 lit Antirosta
za zutog Comfort-a.

Sultan
OHV 903ccm 45ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BlokKolekt taj Sub 21 Apr 2018, 11:53

Sultan ::Nesto mi se boja ne dopada. Nemam nista efikasno,sem mozda bureta 200 lit Antirosta
za zutog Comfort-a.

Meni se sviđa jer mi se više sviđaju ovi stari modeli, a u conforta mogu bez problema ubacit komandnu od Specijala. I moj je ćale imao 2 žuta stojadina pa mi se dopada boja.
BlokKolekt
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh