Škripa kočnica

Ići dole

Škripa kočnica

Počalji od Lakisha taj Uto 24 Apr 2018, 22:08

Kao što kaže naslov, iritira me zvuk kočnica pri zaustavljanju na semaforima, pogotovo kada su letnje temperature i gužve po gradu. Nedavno sam menjao klipove kočionih čeljusti jer mi je prednji levi vlažio po malo, samim tim menjam oba u paru. Novi su legli kao što se moglo i očekivati, bez greške, a vezano za opruge pločica, tj one limčiće, da li idu i gore i dole, samo gore ili samo dole kao i šta bi moglo drugo da bude uzrok iritantnom zvuku koji me podseća ponekad kao autobus kad se zaustavlja. Napominjem da je pre 14000km promenjen kompletan kočioni sistem, sa novim diskovima i pločicama i da su pločice istrošene svega po 1-2 milimetara. Unapred sam zahvalan !
Lakisha
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Godina : 22
Datum upisa : 27.09.2016

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: Škripa kočnica

Počalji od YUgisa taj Uto 24 Apr 2018, 22:13

Otkad taj zvuk postoji? ako postoji od zamene, mozda je problem u losem kvalitetu plocica npr.
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 46889
Godina : 29
Datum upisa : 08.03.2008

Pogledaj profil korisnika http://boyracermotorsport.forumotion.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Lakisha taj Uto 24 Apr 2018, 22:36

Nije bio u početku, zato me i buni, postoji li mogućnost pošto sam nalegajuće površine, čeljust na same pločice, pločice na nosač čeljusti i slično očistio i išao čak do finese vodenom šmirglom da bude perfektno čista. Možda ne bi bilo loše na same pločice bakarna mast ? Šta je sa oprugama pločica, je l' ide jedna ili idu obe ?
Lakisha
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 19
Godina : 22
Datum upisa : 27.09.2016

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh