DIY konverzija na struju

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Re: DIY konverzija na struju

Počalji od jollyjumper taj Ned 11 Mar 2018, 13:10

Drugar napravio Dianu, vozi je nelegalno, niko ga ne proverava. Moze da predje oko 80km sa setom Lion baterija koje je spakovao u kutiju velicine vodokotlica. Motor je tip servo motora sa koracima, preuzet od robotske ruke na nekom otpadu. Mana je sto motor ima opasan obrtni moment i snagu, ali malo obrtaja. Zakacen je na standardni menjac, mada svejedno je u kojoj brzini vozi. Max brzina mislim da mu je oko 80km, sto je dovoljno po gradu. Ne znam koliko mu vremena treba da napuni auto.

Isti taj lik pravi e-bicikle. Skoro je testirao jednu, sa max brzinom od 110km/h, verovali ili ne. Ima i snimke voznji. Sa tom koja razvija tu brzinu je prosle godine proputovao Srbiju i isao za Solun-u drugom rezimu voznje. Jako je jezivo voziti taj bajs, probao sam ga u slabijem rezimu, ono je zlo kako ide i kakav je osecaj. Autonomija na baterijama-obzirom da pedale sluze za ukras, vozi ga kao motor, mu je oko 280-300km.
Kad sredim keca, dogovorili smo se da zajedno napravimo nas ram za bajs i da ukombinujemo jedan terenac-ja bi pravio ram (imam neki projekat), a on pogon i kocioni sistem (za bajsove koje on pravi, iskljucivo idu diskovi + vesanje sa amortima).

Prilicno je sve skupo napraviti, zbog motora i baterija, mada civilne verzije koje pravi su daleko jeftinije od onoga sto se prodaje po prodavnicama, ima daleko bolje performanse u smislu brzine i autonomije. Lik saradjuje i sa tim likovima sa Hr foruma i sa jos par likova globalno, a sve je pocelo kao hobi.

Mana ove nase Srbije je sto nikako hobi da prevede u biznis. A i narod nam je malo zatucan, u fazonu su da za te pare mogu da kupe kineski skuter-a ne shvataju koliko ovo bude jeftinije na duze staze.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1137
Datum upisa : 10.03.2015

Pogledaj profil korisnika http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Ned 11 Mar 2018, 13:43

Pa budimo realni i ove konverzije bajsova na struju su sve kineske varijante. Cak i kit-ovi/delovi sa americkih/evropskih sajtova su iz kine jer se to tamo masovno proizvodi. Ja sam odavno mislio da napravim konverziju za moj bicikl ali meni to nema poente jer sam 12km od centra grada, 18650 baterije koje dolaze u tom paketu su za nekih 20-30km, a da punim svaki put kada hocu da idem do grada to je vec preterano cimanje. O litijumskim baterijama u vecem pakovanju ne bih ni da pomisljam, cena ide od 200e pa na gore i to bez shippinga koji je nekada poprilicno skup za Srbiju + carina.. Jedino mi se svidja kod tih litijumskih baterija sto te iz srednje cenovne klase imaju usb portove pa ako ti se isprazni negde usput drzis kod sebe power bank pa se tako lako dopuni.
Sa elektricnim skuterima i sa dometima od "60-70km" mi se opet ne isplati, jer ustvari je to 30 ako ga vozis koliko ide i 40km ako stedis.. Jos ako se zajebem pa krenem do grada i ostanem sa praznim baterijama Laughing
Nisam jos probao bicikl na struju, ali sam vozio skuter. Isao sam do 42km/h, samo se po ulici vozao, a i to je jezivo jer 40 i kusur na motoru vec izgleda brzo, a nista se ne cuje.. Tako da mogu misliti sta je na biciklu koji je daleko laksi i manji Smile

Super je to sto si pisao za Dianu ali pre ili kasnije ce panduri da ga cape. Zanimljiva je stvar kada se voza ulicama, ljudima skrene paznju i nazalost pre ili kasnije ce to posteno platiti. Kada jos uvek kod nas ne priznaju elektricna vozila, mi smo jos u dobu golfa dvojke dizela pa mozda za nekih 20-30 godina prihvate Teslu S da se registruje Laughing
dimmu
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1084
Datum upisa : 29.04.2015

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od junior45 taj Ned 11 Mar 2018, 14:43

Jbg,nema elektroauto kubikazu,kako ce drzava ubirati porez na luksuz i sve,kako ce ziveti bez poreza
junior45
KLJUGI

Broj poruka : 24902
Godina : 27
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od ljuti taj Ned 11 Mar 2018, 14:52

jedan bivsi clan tomos-riders foruma je napravio tomos bt sve na elektro motor i elektro pogon i ostale stvarcice. legalno ga je registrovao,prosao atest i no problema nikakvih
ljuti
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 448
Godina : 28
Datum upisa : 11.06.2017

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Ned 11 Mar 2018, 16:25

dimmu, fora je sto auto uopste ne privlaci paznju toliko, ubacio je zvucnike pod haubu, simulira zvuk motora. Laughing Al capice ga, pre ili kasnije. Very Happy

18650 mogu takodje, to mi je pokazao, ima poseban sistem, kako ih spaja-tackasto vari kontakte i pravi celije od njih. Sa prosecnom baterijom bi mogao da se vozis ihaj. Very Happy
Motori jesu kina, ali baterije nisu, rekao mi je da od skoro nema nista od baterija iz kine, zabranjeno je slanje avionom. Cak motor od skutera moze na bajs, i napravi se daleko bolje nego na skuteru, fora je u programiranju kontrolera.
A realno, 12km, nije neka kilometraza, imao bi par puta da ides tamo-vamo. Prepravlja on i skutere i stvarno ih pravi bolje od fabrickih. Al zato je bajs, kad nema struje, onda motas, ako imas nizbrdicu dopunjujes na kocenje i nizbrdici.

Relativno se brzo pune baterije, al je problem sto su one najskuplje, motor i nije neki problem. :/

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1137
Datum upisa : 10.03.2015

Pogledaj profil korisnika http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dimmu taj Ned 11 Mar 2018, 18:12

Da,da baterije su stvarno bezobrazno skupe ali dobro za par godina bice nam i to dostupno.
Znam da se 18650 vezu i da mogu one ali bude onda malo glomaznije kada se sve upakuje (mislim za bicikl) ako hoces da bude bas poveca kilometraza. Sto se mene tice za sad samo pusti snovi, bolje mi je da se fokusiram da sredim barem jedan od auta Laughing
dimmu
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1084
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jollyjumper taj Ned 11 Mar 2018, 18:22

Iste momente imam. Laughing
Polako, bice i to, stize prolece, teplije vreme za rad. Cool

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks